Polecane obiekty

Ośrodek Halny Orchidea Szklarska Poręba Królowa Karkonoszy Dolina Szęścia Szklarska Noclegi w Karkonoszach Karpacz kwatery Apartament Cieplice Zdrój

Atrakcje w Szklarskiej Porębie:

Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.

Inne atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy - TUTAJ

Szklarska Poręba atrakcje turystyczne

Szklarska Poręba Atrakcje Turystyczne

Szklarska Poręba i okolica obfituje w atrakcje turystyczne - zarówno te stworzone przez naturę, jak i te, których autorem jest człowiek. Z pewnością największą atrakcją regionu są Karkonosze - malowniczy masyw górskistanowiący najwyższą część Sudetów, na którego terenie został utworzony Karkonoski Park Narodowy. Dzięki temu to wyjątkowo piękne i cenne dzieło natury może być chronione oraz udostępniane turystom w sposób optymalny: z korzyścią zarówno dla człowieka, jak i karkonoskiej przyrody. Wśród szczytów, zboczy, dolin, malowniczych skałek granitowych, unikalnej, bogatej flory, wodospadów i górskich potoków, wytyczono szlaki turystyczne, korzystając z których można zwiedzić to, co najpiękniejsze i warte zobaczenia. Zadbano też o infrastrukturę turystyczną - w postaci schronisk górskich, mostków, drewnianych przejść nad terenami podmokłymi, poręczy bezpieczeństwa, drogowskazów, tablic informacyjnych i wielu innych. Latem, wiosną i jesienią jest to raj dla turystów uprawiających turystykę pieszą, natomiast zimą staje się królestwem narciarzy i snowbordzistów. Dla nich przygotowano wiele tras zjazdowych, wyciągów, wypożyczalni sprzętu i innych udogodnień dla miłośników sportów zimowych.

Również sama miejscowość kusi wieloma atrakcjami. Przez cały rok, ze szczególnym uwzględnieniem sezonu letniego i zimowego, organizowane są tu liczne imprezy. Ponadto przygotowano dużo atrakcji dla dzieci, które z pewnością zainteresują również dorosłych: Chata Walońska, parki linowe Krucze Skały i Trollandia, Dinopark, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej i wiele, wiele innych. Szczegółowy opis atrakcji dla dzieci znajduje się TUTAJ.

W dziale ATRAKCJE znajdą Państwo opisy, zdjęcia i dane lokalizacyjne różnych miejsc ze Szklarskiej Poręby i okolicy, które warto zobaczyć. Zachęcamy do zapoznania się z tymi prezentacjami oraz do przyjazdu do Szklarskiej Poręby.

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 827 443, Dziś: 217, Osób online: 4

FacebookKontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem