Polecane obiekty

Orchidea Szklarska Poręba Ośrodek Halny Królowa Karkonoszy Dolina Szęścia Szklarska Noclegi w Karkonoszach

Atrakcje w Szklarskiej Porębie:

Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.

Inne atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy - TUTAJ

Skwer Radiowej Trójki

Informacje

  • 58-580 Szklarska Poręba, ul. 1 Maja 1

Skwer Radiowej Trójki

Zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).

Skwer jest zadbany, stoją tam ławeczki, odbywają się liczne imprezy.

Na murze przy bocznej alejce skweru znajdują się odciski "narzędzia pracy" spikerów i dziennikarzy programu trzeciego polskiego radia, czyli odciski ich ust. W ten sposób powstała słynna aleja w Szklarskiej PorębieTrójkowa Aleja Gwiazd.

Na Skwerze Radiowej Trójki stoi pomnik Ducha Gór, wykonany na wzór najstarszego jego wizerunku autorstwa Martina Helwiga (niemieckiego kartografa). Wizerunekt ten pochodzi z 1561 roku. U stóp pomnika od 18.11.2010r spoczywa „kapsuła czasu”. Duch Gór Liczyrzepa ma ją chronić przez następne 50 lat, aż do setnej rocznicy nadania Szklarskiej Porębie praw miejskich. Wówczas kapusuła zostanie otwarta przez następne pokolenie mieszkańców Szklarskiej Poręby.

Skwer Radiowej Trójki
Szklarska Poręba - Centrum
ul. 1 Maja 1, 58-580 Szklarska Poręba

Ostatnia aktualizacja - marzec 2016r.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
  • PozdrowieniaAutor: Marzena
    Piękna Szklarska Poręba, piękny Skwer Trójki. Cały czas coś się dzieje. Super. Pozdrawiam moje Dzie...
    Piękna Szklarska Poręba, piękny Skwer Trójki. Cały czas coś się dzieje. Super. Pozdrawiam moje Dzieci i wnuczka Jaśka - mieszkańców Szklarskiej.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 897 348, Dziś: 56, Osób online: 2

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem