Polecane obiekty

Królowa Karkonoszy Ośrodek Halny Noclegi w Karkonoszach

Atrakcje w Szklarskiej Porębie:

Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.

Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70km i szerokości 8-20km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów.

Szrenica – szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie „Szrenica” i obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.

Inne atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy - TUTAJ

Krucze skały - park linowy

Informacje

  • Szklarska Poręba, ul. Mickiewicza
  • 503158 607, 507 059
  • kontakt@quasar.net.pl

Krucze Skały - park linowy i szkoła górska Quasar

Krucze Skały to okazała grupa skalna na brzegu rzeki Kamiennej znajdujących się na wysokości 718 m n.p.m, przy drodze krajowej prowadzącej ze Szklarskiej Poręby do przejścia granicznego w Jakuszycach. Tworzą ją dwie duże bryły granitowe z punktem widokowym.

Na Kruczych Skałach działa Ośrodek Wysokościowy Szkoły Górskiej Quasar, który organizuje kursy i szkolenia wspinaczkowe dla dla grup zorganizowanych, jak i turystów indywidualnych.

Stworzony przez szkołę park linowy, składa się z szeregu przeszkód, zainstalowanych na różnych wysokościach.

Na odwiedzających czeka tu: zjazd tyrolką – lina znajduje się 35 metrów nad ziemią, a cały zjazd ma 80 metrów długości. Dodatkowym atutem jest to, że zjazd odbywa się nad rzeką. Aby ćwiczący oswoili się z wysokością, w parku linowym zamontowano cztery rozpięte między skałami mosty „tybetańskie” o długości od 13 do 32 metrów. Wiszą na wysokości od 4 do 25 metrów. Most I – dł. 15m, wys. 2-4m. Most II – dł. 25m, wys. 4-6m. Most III – dł. 20m,  wys. 5m. Most IV – dł. 32m, wys. 5-25m.  

Niesamowitą próbą odwagi jest „wahadło”, będące pewną formą huśtawki. Ćwiczący ma za zadanie skoczenie w 25 m przepaść.

Na terenie ośrodka znajdują się także inne atrakcje, takie jak „most murzyński”, czyli przeprawa linowa 3m nad wodą, długości 25m w systemie wojskowym, „via ferrata” - wspinaczka na łatwych drogach wspinaczkowych ze sztucznymi ułatwieniami (stopnie, liny, łańcuchy, dostępna dla każdego. Pierwsze spotkanie z liną i sprzętem do wspinaczki.

Twórcy oraz instruktorzy Ośrodka Wysokościowego „Krucze Skały”, to wykwalifikowana kadra prawdziwych profesjonalistów. W zespole znajdują się instruktorzy ratownictwa górskiego, bungee, rekreacji ruchowej o specjalności wspinaczka, survivalu, harcerstwa, eksperci w dziedzinie szkoły przetrwania i terenowych gier strategicznych. Nic więc dziwnego, że to właśnie w parku na Kruczych Skałach szkolą się specjalne jednostki wojskowe i policyjne, a także ratownicy GOPR.

Szkoła Górska QUASAR oferuje również szereg atrakcji na ziemi: offroad, quady, paintball, gry terenowe, zorbing, rafting oraz zajęcia jaskiniowe.

Ostatnia aktualizacja - lipiec 2017r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.szklarskaporeba.net.pl nie odpowiada.

Mapa

Oblicz dojazd:

Komentarze

Dodaj komentarz
    Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.

Wizyt: 945 811, Dziś: 376, Osób online: 4

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem