Polecane obiekty

Dolina Szęścia Szklarska Orchidea Szklarska Poręba Królowa Karkonoszy Ośrodek Halny Karpacz kwatery Noclegi w Karkonoszach

Atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy:
Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70km i szerokości 8-20km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów.
Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.
Szrenica – szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie „Szrenica” i obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.
Karpacz (ok. 20km na wsch.) miasto turystyczne w Karkonoszach, u stóp najwyższego szczytu Sudetów, Śnieżki.
Świeradów Zdrój (ok. 16km. na zach.) klimatyczne uzdrowisko w Górach Izerskich.
Uzdrowisko Cieplice (ok. 15km na płn.) najstarsze uzdrowisko w Polsce. Temperatura tutejszych źródeł siarkowo-krzemowo-fluorowych dochodzi do 90 stopni Celsjusza.

21.05.2016 - Koleją przez Góry

Koleją przez Góry - euroregionalna wycieczka

Burmistrz Miasta Mirosław Graf i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Jahn zapraszają wszystkich chętnych w sobotę, 21 maja, na euroregionalną wycieczkę - Koleją przez Góry.

Główną atrakcją wycieczki będzie przejazd zabytkową koleją wąskotorową Gór Żytawskich (Zittauer Schmalspurbahn) z Zittau do Kurortu Oybin i Kurortu Jonsdorf.

Koszt wycieczki: 25 zł od osoby – cena całodniowego biletu Euro – Nysa - respektowanego we wszystkich pociągach którymi jedziemy. (1 bilet na wszystkie pociągi tam i z powrotem). Bilet wstępu do zamku i klasztoru Oybin: 5 euro. W kolejce wąskotorowej jest wagon restauracyjny (piwo, wino, napoje, ciasta, lody i dania gorące więc dobrze jest też mieć kilka euro).
Istnieje również możliwość zakupu biletów zbiorowych (Kleine Euro Gruppe) w cenie 75 zł za każde 5 osób.

Szczegółowy plan wycieczki:

  • Wyjazd ze Szklarskiej Poręby: 08.29 - przyjazd do Liberca: 10.16
  • Odjazd z Liberca: 10.33 - przyjazd do: Zittau 11.08
  • Odjazd z Zittau: 12.04 - przyjazd do Kurortu Oybin: 12.42

Powrót:

  • Odjazd z Oybin: 13.58 - przyjazd do Zittau: 14.34
  • Odjazd z Zittau : 15.16 - przyjazd do Liberca: 16.02
  • Odjazd z Liberca: 16.36 - przyjazd do Szklarskiej Poręby: 18.20

(istnieje możliwość późniejszego powrotu – po zamówieniu busa z Harrachova do Szklarskiej Poręby, koszt 10 zł od osoby przy komplecie pasażerów.) Bilety Euro-Nysa są do nabycia w kasie biletowej na stacji w Szklarskiej Porębie Górnej w dniu wyjazdu. W przedsprzedaży można również nabyć bilety w Informacji Turystycznej (ul. Jedności Narodowej 1a, tel. 75 75 47 740, mail: it@szklarskaporeba.pl).
W razie dodatkowych pytań kontakt z Robertem Koteckim - tel. 513 563 489

Informacje na podstawie oficjalnej strony Szklarskiej Poręby - szklarskaporeba.pl

Wizyt: 704 319, Dziś: 297, Osób online: 5

Kontakt i reklama