Polecane obiekty

Dolina Szęścia Szklarska Orchidea Szklarska Poręba Ośrodek Halny Królowa Karkonoszy Noclegi w Karkonoszach

Atrakcje w Szklarskiej Porębie:

Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.

Inne atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy - TUTAJ

Archiwum - V Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich

V Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich
20 wrzesień 2014, 16:00 - 20:00

Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd zaprasza na V Festiwal Nalewek Walońskich

REGULAMIN

§ 1
Piąty Sudecki Festiwal Nalewek Walońskich, zwany dalej "festiwalem", ma na celu popularyzację wartości smakowych i krajoznawczych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Sudetów. Festiwal jest dedykowany światłej pamięci Juliusza Naumowicza, Wielkiego Mistrza Sudeckiego Bractwa Walońskiego.

§ 2
Organizatorem festiwalu jest Sudeckie Bractwo Walońskie przy wsparciu Wielkopolsko-Śląskiego Bractwa Siedmiu Gwiazd.

§ 3
Miejscem festiwalu jest Stara Chata Walońska w Szklarskiej Porębie przy ul. H. Kołłątaja 12. Termin festiwalu zostaje ustalony na sobotę 20 września 2014 r. i rozpocznie się o godzinie 16.00 z chwilą uderzenia w Wielki Bęben Waloński.

§ 4
Festiwal odbywa się w dwóch kategoriach sudeckich nalewek walońskich; słodkich i wytrawnych. Warunkiem przystąpienia do festiwalu jest złożenie na ręce Pani Anny Naumowicz w Muzeum Ziemi JUNA przy ul. Jeleniogórskiej 9 w Szklarskiej Porębie tel. 757173287 własnoręcznie sporządzonej nalewki o minimalnej objętości ¾ litra w naczyniu szklanym lub ceramicznym.

§ 5
Oceny konkursowej nalewek walońskich dokonuje Wysoka Komisja. Członkowie Komisji pozostają bezstronni i nie mogą zgłaszać swoich nalewek do udziału w festiwalu.

§ 6
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.

 źródło powyższych informacji – oficjalna strona miasta Szklarska Poręba: www.szklarskaporeba.pl
za zmiany dot. powyższych informacji redakcja www.szklarska.net.pl nie odpowiada

Wizyt: 897 348, Dziś: 56, Osób online: 5

Kontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem