Polecane obiekty

Ośrodek Halny Orchidea Szklarska Poręba Dolina Szęścia Szklarska Królowa Karkonoszy Karpacz kwatery Noclegi w Karkonoszach

Atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy:
Karkonosze - pasmo górskie o długości ok. 70km i szerokości 8-20km, rozciągające się w zachodniej części Sudetów.
Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.
Szrenica – szczyt o wysokości 1362 m n.p.m., na który prowadzi krzesełkowa kolej linowa. Na wierzchołku znajduje się schronisko górskie „Szrenica” i obserwatorium klimatologiczne Uniwersytetu Wrocławskiego.
Karpacz (ok. 20km na wsch.) miasto turystyczne w Karkonoszach, u stóp najwyższego szczytu Sudetów, Śnieżki.
Świeradów Zdrój (ok. 16km. na zach.) klimatyczne uzdrowisko w Górach Izerskich.
Uzdrowisko Cieplice (ok. 15km na płn.) najstarsze uzdrowisko w Polsce. Temperatura tutejszych źródeł siarkowo-krzemowo-fluorowych dochodzi do 90 stopni Celsjusza.

Łabski Szczyt

Łabski Szczyt - bardzo charakterystyczny szczyt o wysokości 1471m n.p.m. w Głównym Grzbiecie Karkonoszy, między Szrenicą a Śnieżnymi Kotłami. Swoją nazwę zawdzięcza "świętej" rzece Czechów - Łabie, której źródła leżą na południowym stoku góry. Przez Łabski Szczyt biegnie Główny "Czerwony" Szlak im. Orłowicza. Na hali poniżej szczytu, na wysokości 1168m n.p.m. znajduje się Schronisko "Pod Łabskim Szczytem" - stara śląska buda, teren narciarski, węzeł szlaków turystycznych.

Schronisko zostało zbudowane w XVII wieku, jako jedna z pierwszych bud pasterskich.

Ostatnia aktualizacja - marzec 2016r.

Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
* Twoje imię:
* Tytuł:
* Treść wpisu:
* Podaj kod z obrazka:

Wizyt: 716 379, Dziś: 452, Osób online: 8

Kontakt i reklama