Polecane obiekty

Dolina Szęścia Szklarska Ośrodek Halny Orchidea Szklarska Poręba Królowa Karkonoszy Noclegi w Karkonoszach Karpacz kwatery

Atrakcje w Szklarskiej Porębie:

Skwer Radiowej Trójki - zielony skwer znajdujący się w centrum Szklarskiej Poręby, nazwany tak m.in. na cześć ogłoszenia Szklarskiej Poręby Stolicą Programu III Polskiego Radia (1999 rok).
Wyciągi narciarskie w Szklarskiej Porębie i okolicy - tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym 2 wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i Szrenica.

Inne atrakcje w Szklarskiej Porębie i okolicy - TUTAJ

Turystyka rowerowa w Szklarskiej Porębie

Dla miłośników rowerów górskich został przygotowany system tras rowerowych o łącznej długości prawie 500 km. System ten obejmuje również tablice informacyjne w węzłowych punktach tras z wielkimi mapami. Szczegółowy opis systemu znajdziesz w przewodniku z mapą tras rowerowych.

Wszystkie trasy stanowią pętle o różnej długości i zróżnicowanym stopniu trudności, począwszy od tras rekreacyjnych skończywszy na trasach znacznie podnoszących poziom adrenalinę. Szczególnie malownicze są trasy w rejonie Gór Izerskich. Rower możesz wypożyczyć w wypożyczalniach sprzętu sportowego, które zapewniają również pełny serwis.

Atrakcyjność oferty rowerowej Szklarskiej Poręby docenili organizatorzy największych imprezy w kraju. Sezon rowerowy w miasteczku rozpoczynają wyścigi i zawody rowerowe podczas weekendu majowego. W sierpniu każdego roku miasto jest opanowane przez uczestników Festiwalu Rowerowego Bike Action, startujących w Pucharze Polski w Zjeździe i Downhillu oraz w maratonie rowerowym. Co roku, we wrześniu przez Szklarską Porębę biegnie trasa górskiego etapu wyścigu Tour de Pologne.

Amatorów jazdy szosowej zapraszam na dziesiątki kilometrów dróg, biegnących na Pogórze Izerskie i w głąb Sudetów Zachodnich. Większość tych tras jest doskonale przygotowana na pokonywanie ich na dwóch kółkach, stanowiąc część realizowanego projektu ścieżek rowerowych Euroregionu Nysa.

Szczegółowy opis tras rowerowych znajduje się tutaj: www.szklarskaporeba.net.pl/naszlaku/36/trasy_rowerowe_w_szklarskiej_porebie_i_okolicy

Brak komentarzy użytkowników
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
* Twoje imię:
* Tytuł:
* Treść wpisu:
* Podaj kod z obrazka:

Wizyt: 816 030, Dziś: 67, Osób online: 4

FacebookKontakt i reklama

Udostępnij stronę

Na Facebooku Wyślij mailem