Atrakcje Turystyczne
Wodospad Kamieńczyka & schronisko Kamieńczyk
Szklarska Poręba Wodospad Kamieńczyka. Wodospad Kamieńczyka to najwyżej położony (846m n.p.m) i najwyższy zarazem (wysokość 27 m) wodospad po polskiej stronie Karkonoszy. więcej »
Wodospad Szklarki & schronisko Kochanówka
Szklarska Poręba Wodospad Szklarki. Wodospad Szklarki to drugi co do wielkości wodospad w polskich Karkonoszach, położony jest przed wjazdem do Szklarskiej Poręby, niedaleko krajowej drogi nr. 3. więcej »
58-573 Piechowice
Zakręt Śmierci
Zakręt Śmierci to słynny, niebezpieczny zakręt (prawie nawrót) na wysokości 755 m n.p.m. pomiędzy Szklarską Porębą a uzdrowiskiem Świeradów Zdrój. więcej »
Droga Sudecka
Skwer Radiowej Trójki
Szklarska Poręba od lat związana jest z Programem 3 Polskiego Radia - w 1999 roku Trójka ogłosiła Szklarską Porębę Stolicą Programu III Polskiego Radia. Na tę okoliczność skwer w centrum miejscowości został nazwany - Skwer Radiowej Trójki. Na skwerze znajduje się pomnik Ducha Gór, ławeczki, odbywają się imprezy. więcej »
ul. 1 Maja 1, Szklarska Poręba
Osada Poszukiwaczy Skarbów
Najnowsza atrakcja Szklarskiej Poręby! Wiernie odtworzone średniowieczne urządzenia górniczo-hutnicze! INTERAKTYWNA LEKCJA HISTORII! więcej »
ul. 1 Maja 66A, Szklarska Poręba
Muzeum Mineralogiczne
W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie przy ulicy Kilińskiego można obejrzeć minerały i skamieniałości z całego świata, a nawet meteoryt Gibeon. Przed budynkiem muzeum znajduje się LAS KARBOŃSKI - to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu. więcej »
ul. Kilińskiego 20, Szklarska Poręba
Wyciągi Narciarskie
Wyciągi Narciarskie w Szklarskiej Porębie. Tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i snowboardu można podzielić na dwa regiony: miasto (w tym wyciągi przy szosie do Jakuszyc) i SKI Arena Szrenica. Dla bardziej wymagających atrakcją będzie kompleks Szrenicy. więcej »
Młyn Łukasza
Młyn Świętego Łukasza to jedna z najstarszych budowli w Szklarskiej Porębie. W swej bogatej historii był m.in. młynem, tartakiem, karczmą. Dziś starannie odrestaurowany Młyn Św. Łukasza to restauracja, dyskoteka i pokoje gościnne. więcej »
ul. 1-go Maja 16, Szklarska Poręba
Dinopark
Dinopark w Szklarskiej Porębie to kilkadziesiąt replik dinozaurów naturalnej wielkości, rozmieszczone na terenie rozległego lasu. W Dinoparku znajduje się również plac zabaw, kino 6D, kolejka rodem z miasteczka Flinstonów, wioska indiańska, małpi gaj, sklepik, restauracja. więcej »
ul. Muzealna 7, Szklarska Poręba
Park linowy Trollandia
Park linowy Trollandia w Szklarskiej Porębie to ciekawa atrakcja dla turystów i mieszkańców. W parku mamy do wyboru dwie trasy zieloną i trudniejszą czerwoną. więcej »
ul. Jedności Narodowej, Szklarska Poręba
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
Rodzinny Park Rozrywki Esplanada to moc atrakcji, położonych w samym centrum Szklarskiej Poręby: Alpine Coaster, Wieża Emocji, Mini Cars, Laser Bumper, Mini Golf, Dmuchańce, Labirynt, Lodowisko, Cafe. więcej »
ul. Pstrowskiego 5A, Szklarska Poręba
Chata Walońska
Chata Walońska to jedna ciekawszych atrakcji turystycznych w Szklarskiej Porębie. Chata związana jest z Walonami i reaktywowanym Sudeckim Bractwem Walońskim. Kultywuje się tu wielowiekowe tradycje poszukiwaczy skarbów gór. więcej »
ul. Kołłątaja 12, Szklarska Poręba
Szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i serwis sprzętu
Szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu zimowego i serwis sprzętu. więcej »
Dom Wlastimila Hofmana
Dom malarza, ucznia J. Malczewskiego - Wlastimila Hofmana, który od 1947 roku do śmierci mieszkał i tworzył w Szklarskiej Porębie. Obecnie dom jest własnością prywatna, ale po telefonicznym uzgodnieniu gospodarze udostępniają dom zwiedzającym. więcej »
ul. Matejki 23, Szklarska Poręba
Dom Hauptmannów
Dom Garharta i Carla Hauptmannów został zbudowany pod koniec XIX wieku w Szklarskiej Porębie. Po adaptacji (od 1994 r.) mieści się w nim oddział Muzeum Karkonoskiego z ekspozycja stałą poświęconą pisarzom. Ciekawa ekspozycja poświęcona jest legendarnej postaci Ducha Gór - w salach na parterze. więcej »
ul. 11-go listopada 23, Szklarska Poręba
Park Ducha Gór
Ciekawym miejscem na mapie atrakcji Szklarskiej Poręby jest Park Ducha Gór. Można tam odwiedzić między innymi Chatę Rzepichy Zielarki oraz Chatę Wodnika Pożytecznego. więcej »
ul. 11 Listopada 23, Szklarska Poręba
Krucze skały
Krucze Skały to okazała grupa skalna na brzegu rzeki Kamiennej znajdujących się na wysokości 718 m n.p.m, przy drodze krajowej prowadzącej ze Szklarskiej Poręby do przejścia granicznego w Jakuszycach. Tworzą ją dwie duże bryły granitowe z punktem widokowym. więcej »
Szklarska Poręba, ul. Mickiewicza
Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach
Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach niedaleko Szklarskiej Poręby to ciekawa atrakcja turystyczna na niepogodę zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Można zobaczyć niezwykły proces wytwarzania kryształu w pracującej hucie, dzieci mogą wziąć udział w warsztatach. Przy hucie działa sklepik firmowy. więcej »
ul. Kryształowa 73, Piechowice
DREAM JUMP Karkonosze
Dream Jump w Kostrzycy koło Karpacza to najpiękniej położona wieża do skoków i jednocześnie najbardziej ekstremalna atrakcja Karkonoszy. więcej »
ul. T. Kościuszki 142, Kostrzyca k/Szklarskiej Poręby
Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej
Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie to placówka Karkonoskiego Parku Narodowego. Centrum prezentuje przyrodę i historię powstawania Karkonoszy, unikalną faunę i florę Karkonoszy, cechy charakterystyczne, a także wpływ ludzi na ten piękny region i konieczność jego ochrony dla przyszłych pokoleń. więcej »
ul. Okrzei 28, Szklarska Poręba
Muzeum Ziemi JUNA
Wyjątkowa kolekcja minerałów ozdobnych i szlachetnych, w atrakcyjnie zaaranżowanych salach, wraz z opowieścią o tradycjach i zwyczajach średniowiecznych poszukiwaczy skarbów – Walonów. więcej »
ul. Jeleniogórska 9, Szklarska Poręba
Kościół Bożego Ciała
Kościół Bożego Ciała w Szklarskiej Porębie został wybudowany w stylu neoromańskim, w latach 1884-86. We wnętrzu znajdują się obrazy Wlastimila Hofmana. więcej »
ul. Wyszyńskiego 2, Szklarska Poręba
Kościół Niepokalanego Serca NMP
Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Szklarskiej Porębie został wybudowany w latach 1754-86. Jego wnętrze zdobią barokowa ambona, obrazy Wlastimila Hofmana oraz zabytkowe żyrandole. więcej »
ul. Piastowska 2, Szklarska Poręba
Tajemnicza Studnia
Tajemnicza Studnia znajduje się w lobby Czarny Kamień Resort & Spa. Ma 18 m głębokości i stanowi dużą atrakcję dla wszystkich odwiedzających nasz obiekt. więcej »
ul. Wojska Polskiego 11, Szklarska Poręba
Muzeum Sentymentów
Przenieś się kilka dekad w przeszłość i ponownie poczuj oddech PRLu na własnej skórze więcej »
ul. Zamkowa 9, Kowary
Złoty Widok
Nad doliną Kamiennej wznosi się jeden z najlepszych punktów widokowych na Karkonosze. Złoty widok to próg skalny położony na wysokości 610 m n.p.m. więcej »
Narciarstwo Biegowe
Szklarska Poręba narciarstwo biegowe. Szklarska Poręba narciarstwo biegowe. Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce znany jest narciarzom co rok odbywa się tutaj - Bieg Piastów. więcej »
Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu Jakuszyce
Kolej Izerska
Na początku XX stulecia została wybudowana linia kolejowa, klucząca wśród gór Izerskich i Karkonoszy. W 2010 roku została uruchomiona Kolej Izerska - połączenie kolejowe Jelenia Góra - Cieplice - Szklarska Poręba - Jakuszyce - Harrachov. Trasa stanowi wielką atrakcję turystyczną - jest wyjątkowo malownicza - wiele zakrętów, urwiska a nawet krótki tunel. więcej »
Wyścigi psich zaprzęgów
Szklarska Poręba wyścigi psich zaprzęgów. Jakuszyce to miejsce, w którym odbywają się międzynarodowe zawody psich zaprzęgów. więcej »
Wysoki Kamień
Wysoki Kamień (Hochstein) 1058 m n.p.m. leży w Sudetach Zachodnich, tuż nad Szklarską Porębą. Ze szczytu rozciąga się wybitnie bogaty widok na: Karkonosze, Góry Izerskie, Góry Kaczawskie oraz Rudawy Janowickie. Na szczycie schronisko Wysoki Kamień, które oferuje ciepłe napoje, posiłki oraz pamiątki. więcej »
Szlaki Turystyczne
Karkonosze stanowią prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek. Na ich terenie wyznaczono wiele szlaków turystycznych, dzięki którym można bezpiecznie zwiedzać tę piękną krainę i zobaczyć wspaniałe krajobrazy. więcej »
Stadion sportowy
Stadion znajduje się przy Placu Sportowym w odległości 300 m od centrum. Położony jest na wysokości 700 m n.p.m. Ze względu na położenie jest częstym miejscem treningów lekkoatletów kadry narodowej. więcej »
Plac Sportowy 5, Szklarska Poręba
Multimedialne Muzeum Karkonoszy
Muzeum jakiego jeszcze nie było! A co byście powiedzieli, gdyby muzeum nie było nudne, gdyby nawet 4-latki zapamiętywały ciekawe informacje. Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie... więcej »
ul. Karkonoska 5, Karpacz
Karkonosze
Położone w zachodniej części Sudetów Karkonosze to liczące około 70 km pasmo górskie. Mimo, iż nie są to góry wysokie, mają wyraźnie zróżnicowane piętra roślinne, a klimat odpowiada innym położonym w Europie górom. więcej »
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska
Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach tu zobaczysz wiele dolnośląskich pałaców w miniaturze - np Pałac w Mysłakowicach, Miłkowie, Zamek Czocha oraz makietę części Karkonoszy ze Śnieżką. więcej »
ul. Zamkowa 9, Kowary
Mała Japonia - ogród Siruwia
W każdym zakątku Małej Japonii czekają na Ciebie niezwykłe atrakcje, warte zobaczenia. więcej »
Brzozowe Wzgórze 8b, Przesieka
Ścieżki dydaktyczne KPN
Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wytyczonych jest 9 przyrodniczych ścieżek dydaktycznych wyposażonych w stanowiska dydaktyczne. Ich przebieg często pokrywa się z przebiegiem znakowanych szlaków turystycznych, z tą różnicą, że są dodatkowo oznaczone białym kwadratem z biegnącym po przekątnej zielonym paskiem. więcej »
Szlak Waloński
Szlak Waloński to łatwa trasa, dostępna dla wszystkich turystów - niezależnie od wieku i stopnia przygotowania, bogato ilustrowana tablicami z opisami najciekawszych atrakcji na szlaku, oznaczona jako ścieżka dydaktyczna kolorem czerwonym. więcej »
Magiczny Szlak Ducha Gór
Magiczny Szlak Ducha Góry powstał z myślą o rodzinnych wędrówkach po Karkonoszach. W najciekawszych punktach szlaku znajdują się granitowe głazy z tajemniczymi hologramami, stanowiące część gry terenowej. więcej »
Trasy Rowerowe
W Karkonoszach są wyznaczone miejsca i konkretne odcinki szlaków, po których można poruszać się rowerem. więcej »
Góry Izerskie
W zachodniej części Sudetów znajdują się Góry Izerskie. Dzięki temu, że nie są zbyt wysokie są wygodniejsze do wędrówek, idealne dla kolarstwa górskiego i narciarstwa biegowego. więcej »
Kręgielnie, bilard
Szklarska Poręba kręgielnie, bilard - jakie adresy, kontakt, cena toru, cena stołu, godziny otwarcia, lokalizacja. więcej »
Baseny i Aquaparki
W Szklarskiej Porębie jest wiele basenów i aquaparków, w których można aktywnie spędzić czas podczas braku pogody. więcej »
Dyskoteki i kluby
Utrzymany w klasycznym klimacie lokal, w którym można spotkać różne nastroje muzyczne. W klubie organizowane są koncerty. W Młynie Łukasza oprócz nowości możemy się przenieść w czasie do lat 80 i 90. W Restauracji Kaprys muzyka na żywo. więcej »
ul. Objazdowa 1, ul. 1 Maja 16, ul. Jedności Narodowej 12
Teatr Nasz w Michałowicach
"Być w Karkonoszach i nie obejrzeć spektaklu Teatru Naszego, to tak, jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla..." Tak mówią Ci, którzy już tu byli. więcej »
ul. Teatralna 1, 58-573 Piechowice
Kościółek Wang w Karpaczu
Średniowieczna drewniana Świątynia Wang jest największą atrakcją Karpacza. Została zbudowana w XII wieku w miejscowości Vang w południowej Norwegii i przeniesiona w Karkonosze w XIX w. więcej »
ul. Na Śnieżkę 8, Karpacz
Muzeum Zabawek w Karpaczu
W Muzeum Zabawek w Karpaczu, można podziwiać kolekcję lalek i zabawek z całego świata - ponad 2000 eksponatów więcej »
ul. Kolejowa 3, Karpacz
Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu
Muzeum Sportu i Turystyki znajduje się w centrum Karpacza. Można tu obejrzeć eksponaty dotyczące historii turystyki karkonoskiej, dziejów sportu zimowego w Karkonoszach lub środowiska przyrodniczego Karkonoszy. więcej »
ul. M. Kopernika 2, Karpacz
Western City w Ścięgnach k/Karpacza
Położone między Karpaczem a Ścięgnami Western City pozwala odwiedzającym na przeniesienie się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. więcej »
Ścięgny k/Karpacza
Pałace Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej
Okolice Jeleniej Góry pełne są okazałych pałaców i średniowiecznych zamków, a ich mnogość i piękno jest porównywane do zamków z doliny Loary. więcej »
Zamki Karkonoszy
Cała Kotlina Jeleniogórska i okolice Szklarskiej Poręby obfitują oprócz pałaców w liczne zamki i obronne warownie więcej »
Bobrowe Skały
Bobrowe Skały to formacja skalna na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak w Górach Izerskich. Oferują blisko 60 ubezpieczonych dróg wspinaczkowych a na ich szczycie znajduje się punkt widokowy na Karkonosze, Kotlinę Jeleniogórską oraz Rudawy Janowickie. Proponujemy pieszą, około 4 km wycieczkę z Górzyńca. więcej »
Karkonoskie Tajemnice w Karpaczu
W Karkonoskich Tajemnicach, poza lekcją historii oraz techniki Odwiedzający otrzymają prawdziwą lekcję życia w górach rządzonych przez czary i niezbadane zjawiska przyrody. więcej »
ul. Mickiewicza 1A, Karpacz
Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie
Tylko w tym miejscu możesz zaobserwować wiele zjawisk natury i czynnie w nich uczestniczyć. Tu zdobędziesz umiejętności oraz wiedzę w na prawdę ciekawy sposób. więcej »
ul. Dobków 66, Świerzawa
Jelenia Góra
Jelenia Góra to 900-letnie miasto leżące w kotlinne jeleniogórskiej w sercu Karkonoszy. więcej »
Jelenia Góra
Cieplice Zdrój
Cieplice (uzdrowiskowa dzielnica Jeleniej Góry) to najstarszy kurort w Polsce. więcej »
Cieplice Zdrój
Jagniątków
Malownicze położenie Jagniątkowa oraz bliskość Karkonoszy przyczyniło się do rozkwitu ruchu turystycznego. więcej »
Jagniątków
Piechowice
Nazwa Piechowice pojawiła się po Drugiej Wojnie Światowej, gdy Dolny Śląsk znalazł się w granicach Polski. więcej »
Piechowice
Świeradów Zdrój
Świeradów Zdrój to malowniczo położone (450 - 650 m. n.p.m.) uzdrowisko w sercu Gór Izerskich. więcej »
Świeradów Zdrój
Historia Szklarskiej Poręby
Pod koniec XIII w. tereny dzisiejszej Szklarskiej Poręby zostały kupione przez zakon Joannitów z Cieplic w celu poszukiwania złota i szlachetnych kamieni. więcej »