Młyn Łukasza

Informacje

 • 58-580 Szklarska Poręba, ul. 1-go Maja 16
 • 535 350 055
 • mlynlukasza@vp.pl

Młyn Łukasza w Szklarskiej Porębie

Młyn Łukasza - dawny młyn wodny na Kamieńczyku, murowano - drewniany, o rozczłonkowanej kilkukondygnacyjnej bryle, dekorowany rzeźbą figuralną, przebudowany około 1870 r. na zajazd.

Młyn św. Łukasza, to jedna z najstarszych, zabytkowych budowli w Szklarskiej Porębie. W swej bogatej historii był m.in. młynem, tartakiem, karczmą. Na początku XX wieku pożar strawił budynek do tego stopnia, że zostały tylko kamienne elementy. Młyn odbudowano w stylu wiejskich chat o konstrukcji przysłupowo-zrębowej. Po remoncie Młyn pełnił funkcje kulturalne: był miejscem wystaw, siedzibą artystów.

Obecnie w starannie odrestaurowanym Młynie Świętego Łukasza mieści się restauracja, dyskoteka i pokoje gościnne. 

W piątki-soboty gramy muzykę Disco.

W Młynie Łukasza zakosztują Państwo dań z produktów regionalnych oraz duży wybór nalewek i alkoholi lokalnych. Do tego polecamy jako jedyni w okolicy wina z piwnicy świdnickiej oraz ponad 10 gatunków piwa regionalnego z Polski Czech i Niemiec.

Ostatnia aktualizacja - wrzesień 2018 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.szklarskaporeba.net.pl nie odpowiada.

Mapa

Komentarze

Dodaj komentarz
 • Polecam Autor: Ania
  A ja gorąco polecam, placek po węgiersku był pierwszą klasa:)...
  A ja gorąco polecam, placek po węgiersku był pierwszą klasa:)
 • Odradzam tą restauracjęAutor: Anka
  Kelnerzy w ogóle nie są klientami i salą,. Po 20 min.czekania na kelnera w końcu sama podeszła...
  Kelnerzy w ogóle nie są klientami i salą,. Po 20 min.czekania na kelnera w końcu sama podeszłam po kartę i to samo było z rachunkiem. Dostałam śmierdzącego pstrąga, którego nie zjadłam a został mi doliczony do rachunku, w nalewce malinowej pływały robaki.
 • Polecam !!!Autor: Klient
  a mi się podoba !!!!!...
  a mi się podoba !!!!!
 • prymitywny lokal ale można to zmienićAutor: silesia
  lokal z piękną historią , niestety masakryczny powiedziałbym odpustowy wystrój ,jakieś snopki ...
  lokal z piękną historią , niestety masakryczny powiedziałbym odpustowy wystrój ,jakieś snopki słomy i wiele przypadkowych gadżetów wygląda to okropnie chwiejące się krzesła ceny wysokie nieadekwatne do jakości lokalu a wracając do historii lokalu do menu wprowadziłbym lokalne potrawy mysle ze może gdzies w archiwach znalazłyby się jakies receptury potraw z tamtych terenów i zamiast tego pijackiego ,,,disco::: to może ambitniejsze spotkania z artystami czy może czasowe wystawy o lokalnych artystach a przebywali tu i mieszkali kiedyś wybitni przedstawiciele swiata kultury,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,no i warto wspomnieć o barmance z blond kucykami niezapomniany widok he he
 • nie polecamAutor: alicja
  Pierwsze wrażenie pozytywne, jednak po podaniu posiłku ocena spadła. Stare, cuchnące polędwiczk...
  Pierwsze wrażenie pozytywne, jednak po podaniu posiłku ocena spadła. Stare, cuchnące polędwiczki drobiowe zalane szpinakiem. Coś okropnego. Nie usłyszałam przeprosin. Nie polecam.
Aby dodać swój komentarz, wypełnij poniższe pola. Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe.
strony: 1 2 z 2