SZKLARSKA PORĘBA Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie - Jak tam dojechać? Ile kosztują bilety? Jakie są godziny otwarcia? Co można zobaczyć?

Muzeum Mineralogiczne

W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie można obejrzeć blisko 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata, a także jeden eksponat z kosmosu - meteoryt Gibeon. Przed budynkiem muzeum znajduje się  “LAS KARBOŃSKI”. Są to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 milionów lat temu.

Osobnym działem muzeum są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Prezentujemy największą w Polsce prywatną kolekcję szkieletów dinozaurów i skamieniałości. Powołujemy je do życia poprzez film popularnonaukowy prezentowany w salce kinowej.

Zgromadzone w Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie zbiory mineralogiczne mają dużą wartość naukową i dydaktyczną. Kolekcje minerałów z Karkonoszy i Gór Izerskich, kalcytów i stalaktytów z Wojcieszowa oraz minerałów rudnych z Trepczy i Cavnik są unikatowe.

Godziny otwarcia:

  • W ferie 2020 muzeum czynne: codziennie 10:00-18:00
  • W sezonie muzeum czynne: codziennie 10:00-18:00
  • Poza sezonem (marzec-kwiecień oraz październik-grudzień) muzeum czynne: od wtorku do niedzieli 10:00-18:00 (w poniedziałek nieczynne)

 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Informacje na podstawie strony www.sokolowski-muzea.pl/. Za zmiany w powyższych danych redakcja www.szklarskaporeba.net.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

serce Twoje ulubione obiekty 0