Opis

 to klimatyczna, stylowa chata usytuowana w Szklarskiej Porębie Górnej (200 m od wyciągu na Szrenicę). Dom przystosowany jest do wynajmu całorocznego, wynajmowany jest w całości do max 11 osób. Parking na max 3 auta osobowe. 

Dom otoczony jest wieloletnimi krzewami rododendronów oraz drzewami  iglastymi. Chata posiada oryginalne wykończenia wnętrz z  1927 roku między innymi stylowe szafy, drewniane sufity i podłogi czy oryginalne okucia drzwiowe. W salonie zachowano wiele zabytkowych elementów  pochodzących jeszcze z czasów pierwszego właściciela.

We wszystkich pomieszczeniach można korzystać  z bezpłatnego Wi-Fi. Ogrzewanie obiektu gazowe ( w salonie  - kominek elektryczny 3D ). Obiekt jest monitorowany. Na posesji posiadamy mini plac zabaw, zamykaną piaskownicę, grill przenośny, stół biesiadny z wiatą. W obiekcie nie akceptujemy zwierząt.

W okresie zimowym:

 • Zalecamy posiadanie łańcuchów śniegowych na koła samochodów w okresie zimowym.
 • Informujemy, że w  dniu zameldowania posesja obiektu wraz z parkingiem i chodnikami jest odśnieżona i przygotowana na przyjazd Gości. W trakcie wynajmu obiektu zarządca, obsługa, jak i właściciel obiektu nie odpowiada za odśnieżanie i solenie posesji w tym parkingu i chodników. Obiekt udostępnia dla Gości: piasek, sól oraz sprzęt do odśnieżania. 
 • W trosce o bezpieczeństwo naszych Gości zakupiliśmy do dwóch domów: Dom jak dawniej oraz Dom w sam raz  ozonatory w celu usuwania ewentualnych: wirusów, bakterii, grzybów oraz zapachów. Informujemy, że po każdym pobycie Gości ozonujemy powietrze w obiektach.  

Serdecznie zapraszamy w gościnne progi starodawnej chaty.

Wyposażenie

Obiekt posiada 3 sypialnie z łazienkami (w każdej łazience znajduje się m.in. prysznic, WC, suszarka do włosów). Pokój nr 1 na piętrze - przystosowany dla max. 4 osób; pokój nr 2 na piętrze - dla max. 4 osób; pokój nr 3 na parterze - dla max. 3 osób. Dodatkowo w obiekcie znajdują się na parterze salon z kominkiem elektrycznym 3D z dodatkową funkcją grzania, biesiadnym stołem i dużą kanapą, płaskim telewizorem, wieżą. W obiekcie znajduje się również w pełni wyposażona kuchnia oraz dodatkowe WC.

Dla naszych Gości dajemy m.in.: do dyspozycji:

 • jeden komplet ręczników dla każdego z Gości (ręcznik mały i średni )
 • deskę do prasowania
 • żelazko
 • suszarkę na pranie
 • przedłużacz
 • 1 grzejnik
 • 1 wentylator (ciepłe powietrze)
 • wentylator (chłodzący) w każdym pokoju w okresie letnim
 • łóżeczko turystyczne dla dziecka do lat 1,5 wraz z kołderką i poduszeczką, kocyk, mata do raczkowania (chęć skorzystania z łóżeczka należy zgłosić w rezerwacji )
 • krzesełko do karmienia (chęć skorzystania z krzesełka  należy zgłosić w rezerwacji)
 • wanienka dla dziecka do 8-12 kg (chęć skorzystania z wanienki  należy zgłosić w rezerwacji)
 • 2 stoliki niebieskie dla dzieci wraz z 4 niebieskimi taborecikami 
 • z tyłu obiektu: 11-osobowy komplet biesiadny, grill przenośny, wiata,mini plac zabaw z atestem
 • sprzęt do utrzymania czystości: odkurzacz, mop z wiadrem, szczotka, szufelka i zmiotka.

Cennik

Cennik standardowy poniżej zapraszamy.

Dom przygotowany do max. 11 osób - łącznie 6 łóżek 1-osobowych + 1 łóżko małżeńskie + 3 rozkładane fotele.

 Dom wynajmujemy w całości nie na pokoje. 

 Parking w cenie:

 a). w okresie zimowym  na max 3 auta osobowe  lub 2 auta typu Van

 b). w pozostałych okresach roku do 4 aut osobowych  lub 2 auta typu Van. 

 

Przy mniejszej ilości osób (  8 osób i mniej ) - możliwa  negocjacja ceny.     

od 28-go maja do 22-go czerwca ( w okresie  Bożego Ciała wynajmujemy na min 3 doby ):

                                      cena 1320 zł za dobę / za dom  - od min 3 dób wynajmu 

                                      pobyt    2 - dniowy łącznie 3500 zł  / za dom  

 

 Wakacje: od 23-go czerwca do 28-go września:

                                     cena 1290 zł za dobę / za dom  - od min 4 dób wynajmu      

                                     pobyt  3 - dniowy : łącznie 4800 zł / za dom 

                                     pobyt  2 - dniowy :  łącznie 3600 zł / za dom              

 od 29-go września  do 21-go grudnia:

                                   cena 1350 zł za dobę / za dom  - min 3 doby 

                                   pobyt  2 - dniowy :  łącznie 3600 zł / za dom            

 Boże Narodzenie:

                                   cena 1500 zł za dobę / za dom   -  min  5 dób 

                                   pobyt  3 - dniowy : łącznie 5880 zł / za dom 

                                   pobyt  4 - dniowy : łącznie 6800 zł / za dom 

 Sylwester 2023/2024 ( wynajmujemy na min 4 doby, przy dłuższych pobytach cena za dobę niższa 605208570 ):

                                   pobyt 4-dniowy:  łącznie 11900 zł / za dom            

 cena zawiera  podatek VAT

 cena nie zawiera taksy klimatycznej (opłaty miejscowej )

W okresie świątecznym, w Sylwestra, w okresie ferii zimowych oraz w niektóre weekendy  wynajmujący zastrzega sobie prawo do ewentualnych zmian cen -  zmiana ceny nie dotyczy pobytów  zarezerwowanych.

Płatność:

a). przelew -zadatek w wysokości 50%  ceny za cały pobyt, druga część płatności  gotówką / kartą podczas zameldowania 

lub na życzenie Gości

b). przelew -  zadatek w wysokości 100%  za cały pobyt

W obiekcie pobieramy dodatkowo w momencie zameldowania tylko i wyłącznie gotówką: opłatę miejscową i kaucję zwrotną. Kaucja zwrotna wysokości 1000 PLN  ( 250 Euro ) zaś w okresie Sylwestra - 1500 PLN ( 380 Euro ).

W okresie Sylwestra należy dokonać wpłaty drugiej części  kwoty za pobyt  przelewem najpóźniej do 15-go listopada br. W przypadku braku przyjazdu do obiektu kwota za cały pobyt nie podlega zwrotowi.

Obsługujemy transakcje tylko i wyłącznie: VISA , Maestro, MasterCard  (  karty wydane w Polsce ). W przypadku nie dokonania płatności kartą z przyczyn niezależnych od obsługi tzw. siły wyższe np. brak połączenia wifi, uszkodzenie terminala oraz w przypadku odrzucenia transakcji z powodu braku środków i innych -  Gość jest zobowiązany do zapłaty za pobyt podczas zameldowania w formie gotówkowej. Obiekt może być wydany do dyspozycji osoby rezerwującej tylko i wyłącznie po opłaceniu całkowitej kwoty za pobyt, opłaty klimatycznej oraz kaucji zwrotnej.

Dane do przelewu:

DS SOL Dariusz Soczomski

 

Bank Millennium SA  w PLN 

SWIFT CODE: BIGBPLPW

numer konta: 56116022020000000338395257

IBAN:PL56116022020000000338395257

Informacje ogólne:

Obiekt udostępnia ręczniki - jeden średni i jeden mały dla każdego Gościa

Na wyposażeniu obiektu - 1 krzesełko do karmienia dziecka, 1 łóżeczko turystyczne oraz 1  wanienka dla dziecka max 12 kg ( należy zgłosić  obsłudze na min jeden dzień przed zameldowaniem )

Obiekt nie serwuje posiłków.

Obiekt nie akceptuje zwierząt.

Wystawiamy faktury VAT za pobyt. 

Przed dokonaniem przelewu proszę o informację czy będzie wystawiana faktura na firmę, czy  na osobę fizyczną czy  tylko paragon na osobę fizyczną.

Jeżeli życzą sobie Państwo fakturę wówczas prosimy o podanie danych przed dokonaniem przelewu.

Faktury będą przekazane drogą mailową.

W okresie zimowym zalecamy posiadanie łańcuchów śniegowych na koła samochodów.

W dniu zameldowania w okresie zimowym  posesja obiektu z przodu domu tzn.: parking i chodnik jest odśnieżona i przygotowana na przyjazd Gości.  Tył oraz boki posesji nie odśnieżamy - wejście tylko i wyłącznie na odpowiedzialność Gości.

W trakcie wynajmu obiektu zarządca, obsługa, jak i właściciel obiektu  nie odpowiada za odśnieżanie i solenie posesji w tym parkingu i chodników.

Obiekt udostępnia dla Gości: piasek, sól oraz sprzęt do odśnieżania. W związku z powyższym zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości  nie odpowiada za złamania i inne urazy związane z nieodśnieżoną posesją, parkingiem i chodnikami. 

Zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości nie odpowiada również za złamania i inne urazy związane z niewłaściwym użytkowaniem domu.   

Informujemy, że brama wjazdowa nie posiada czujnika” stopu” w związku z powyższym  zarządca obiektu, obsługa, jak i właściciel nieruchomości  nie odpowiada za niewłaściwe używanie bramy/uszkodzenie auta.

Od momentu przekazania kluczy  dom pozostaje pod opieką Gości tzn. właściciel domu nie przebywa wraz z Gośćmi na terenie obiektu w związku z powyższym zgodnie z regulaminem obiektu podczas zameldowania jest pobierana kaucja. W dniu wymeldowania po sprawdzeniu obiektu kaucja jest zwracana. Wymeldowanie jest równoznaczne z rozliczeniem się obiektu z kaucji.

W dniu wymeldowania po sprawdzeniu obiektu kaucja jest zwracana w przypadku stwierdzenia braku szkód/kradzieży. Informujemy, że w przypadku wyrządzonych szkód nie przewyższających kaucji strony podpisują dokument stwierdzający zgodę osoby najmującej obiekt na pobranie należnej kwoty – w  sprawach spornych oraz kwotach przewyższających wysokość kaucji będzie wzywana Policja.                                                                          Serdecznie zapraszamy - w razie pytań prosimy o kontakt 605208570.

Wyślij zapytanie

Dom jak dawniej

Administratorem Twoich danych osobowych jest firma AKCEPT, Plac Piastowski 14/2, 58-560 Jelenia Góra, szczegóły w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane oraz jakie masz prawa z tym związane znajdziesz w Polityce Prywatności. Wypełniając formularz i klikając przycisk „wyślij zapytanie", wyrażasz zgodę na przesłanie Twojego zapytania, w tym Twoich danych osobowych do właściciela obiektu noclegowego DS SOL DARIUSZ SOCZOMSKI, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1 lok. 3, 50-155, Wrocław, który zgodnie z art. 13. pkt 16 „REGULAMINU KORZYSTANIA Z PORTALI NALEŻĄCYCH DO FIRMY AKCEPT", w momencie przekazania danych osobowych Odwiedzającego poprzez Portale z formularza zapytań, ma zapewnić ich bezpieczeństwo zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych(określane jako „RODO", „ORODO", „GDPR" lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych") oraz obowiązujących przepisów krajowych.944 wyświetlenia w 2023r.
Dom jak dawniej

Chcesz, abyśmy mogli rozwijać ten portal dla Ciebie i innych turystów?

Poinformuj właściciela, że dzwonisz z portalu szklarskaporeba.net.pl

+48 605 208 570
Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00