Archiwum - Narciarski Rajd Na Raty z przewodnikiem (wycieczka nr 14)

01 STY 1970 wstecz

 

Termin: 27.01.2018 r., godz. 8.45
Miejsce: Przystanek PKP w Jakuszycach

Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza na wycieczkę nr 14 na nartach śladowych (biegowych) z przewodnikiem w ramach Narciarskiego Rajdu na Raty. Należy mieć z sobą: narty do turystyki narciarskiej z kijkami. Polecamy narty tzw. śladowe. Ponadto wskazane jest posiadanie plecaka, a w nim m.in. nietłukący się termos z gorącym napojem i prowiant. Trzeba też pamiętać o stosownym ubiorze.
Spotykamy się 27.01.2018 (sobota) o godz. 08.45 na przystanku PKP w Jakuszycach.
Planowana trasa wędrówki wynosi ok. 21 km i przebiega: Jakuszyce – Cicha Równia – Rozdroże pod Działem Izerskim – Mumlavska Bouda (Wodospad Mumlavy) – Celni Cesta - Jakuszyce.

Uwagi:
Do Jakuszyc można się dostać własnym środkiem transportu lub pociągiem, wyjazd z Jeleniej Góry o godz. 07.17 i pociąg dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.08.10, tu przesiadka na szynobus czeski. Wyjazd o godz. 08.29 i dojeżdża do Jakuszyc na godz. 08.42.

Powrót z Jakuszyc: szynobus czeski o godz. 16.08, dojeżdża do Szklarskiej Poręby na godz.16.22, przesiadka na pociąg 16.40 i w Jeleniej Górze jesteśmy na godz. 17.26.
Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, a członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym. Wycieczka jest bezpłatna, nie trzeba się nigdzie zapisywać, a uczestnicy pokrywają koszty swoich dojazdów.
Każdy uczestnik obowiązkowo musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport (przekraczamy granicę państwową).
W przypadku powstania warunków niebezpiecznych dla zdrowia lub życia uczestników wycieczki, trasa może być skrócona lub zmieniona.
Wycieczkę prowadzi przewodnik sudecki Janusz Perz ( tel. 600 034 715).

Bilety: udział bezpłatny, uczestnicy ponoszą koszty dojazdu


 
Informacje pochodzą ze strony www.jeleniagora.pl