Archiwum - 42. Bieg Piastów - Festiwal Narciarstwa Biegowego

01 STY 1970 wstecz

 

Program 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego:

24 lutego, sobota, godz. 10 - Rodzinna Dziesiątka 10 km CT
24 lutego, sobota, godz. 10.30 - Wyprawa Zucha, około 1 km

25 lutego, niedziela, godz. 10 - Memoriał Stanisława Michonia 15 km CT
25 lutego, niedziela, godz. 10.30 - Bieg Przedszkolaka, około 500 m

26 lutego, poniedziałek, godz. 18 - Nocna Dziesiątka, 10 km CT

2 marca, piątek, godz. 10 - Bieg Worldloppet 30 km FT
2 marca, piątek, godz. 12 - Bieg na 7 km CT

3 marca, sobota, godz. 9 - Bieg Worldloppet 50 km CT

4 marca, niedziela, godz. 10 - Bieg Worldloppet 25 km CT
4 marca, niedziela, godz. 12 - Bieg na 12 km CT


Każdego dnia: pokazy kulinarne Master Chef, strefa sportu z konkursami, Pawilon EXPO, 3 marca koncert Sidneya Polaka, 24 i 25 lutego gry i zabawy dla dzieci.

Miejscach na listach startowych jeszcze są. Zapraszamy!

Już 24 lutego rozpocznie się Bieg Piastów, Festiwal Narciarstwa Biegowego, rozgrywany od ponad 40 lat w Szklarskiej Porębie - Jakuszycach. Na tę chwilę ponad 5500 zawodników zgłosiło swój udział w zawodach. Kto tego jeszcze nie zrobił, musi się śpieszyć, limity są już prawie wypełnione! Jak się dowiedzieliśmy, poza sportowymi emocjami, organizatorzy szykują też mnóstwo atrakcji dla kibiców.
Miłośnikom narciarstwa biegowego nie trzeba tłumaczyć czym jest Bieg Piastów, bo to jedyny w Polsce masowy bieg narciarski z ponad 40 letnią historią, rozgrywany w Szklarskiej Porębie -Jakuszycach,na terenie Gór Izerskich. Tegoroczny festiwal rozpocznie się 24 lutego i potrwa do 4 marca. W tym czasie zostaną rozegrane zawody narciarskie dla: dzieci, młodzieży, dorosłych i całych rodzin, łącznie aż 10 biegów o różnym stopniu trudności i na różnych dystansach, od 500 m (Bieg Przedszkolaka), przez  7 km, po koronny dystans Biegu Piastów, czyli 50 km stylem klasycznym.
Już teraz wiadomo, że w Biegu Piastów weźmie udział ponad 5500 zawodników, z aż 30 krajów świata. Największym zainteresowaniem cieszą się biegi Worldloppet, rozgrywane na dystansach 50 i 25 km.
Poza sportowymi emocjami, na uczestników i kibiców 42 Biegu Piastów czekać będą liczne atrakcje. W tym takie wydarzenia jak 3 dniowe pokazy kulinarne znanych z mediów Master Chef, połączone z degustacją dań, koncert Sidneya Polaka uświetniający dekorację zwycięzców na koronnym dystansie 50 km CT, strefa sportu z animowanymi zajęciami ikonkursami dla dzieci i dorosłych, pawilon EXPO, z wystawcami oferującymi świetnej jakości odzież, akcesoria i odżywki oraz strefa Partnerów, w której odbywać się będą m.in. warsztaty i degustacje. W pawilonie EXPO będzie też można kupićpamiątkowe gadżety 42 Biegu Piastów, takie jak czapki biegowe, chusty, torby bawełniane, bidony czy termiczne koszulki.


Głównymi sponsorami i partnerami tego wydarzenia są: PKO Bank Polski, KGHM Miedź Polska, Brubeck, Dolina Norweska Family Resort &Wellness, Enervit, Miasto Szklarska Poręba i Urząd Miasta Jelenia Góra.

Zapisy i więcej informacji na www.bieg-piastow.pl
(info Organizatora)

Bilety: opłaty wg regulaminów imprezy dostępnych na stronie http://bieg-piastow.pl/

Termin: 24.02.2018 - 04.03.2018 r.
Miejsce: Polana Jakuszycka, Szklarska Poręba

Informacje pochodzą ze strony www.szklarskaporeba.pl