Archiwum - Koncert Petr Rímský & Misitu

01 STY 1970 wstecz

Termin: 20.04.2018 r., godz. 17.00
Miejsce: Artystyczna Galeria Izerska Kromnów

Wszystkich miłośników piosenki autorskiej zapraszamy na koncert Petra Rimskiego –czeskiego barda z Pragi, który w kwietniu wystąpi w Artystycznej Galerii Izerskiej.

Petr Rímský to pieśniarz, którego trudno zaklasyfikować do konkretnego gatunku muzyki. Artysta często kojarzony jest z czeską piosenką autorską, choć w jego znakomitej grze na gitarze wyraźnie rozpoznać można elementy jazzu czy bluesa, ale również klasykę. Sposobem grania Petrowi blisko do chansonu, o sobie samym jednak mówi, że jest raczej gawędziarzem z gitarą. W każdym razie jego głęboki głos z pewnością przyciąga uwagę. Swoją genialną grą na gitarze uszczęśliwił niejednego słuchacza.
Petrowi podczas koncertów towarzyszy zespół instrumentalny Misitu – słuchacze mogą się więc, obok gitary klasycznej, spodziewać głosu dwóch wokalistek, dźwięków drobnej perkusji oraz gitary basowej. 

Wydarzenie odbędzie się przy udziale tłumacza. Teksty usłyszą Państwo w oryginalnym języku, dołożymy jednak wszelkich starań, aby mogli Państwo zrozumieć jak najwięcej. 

Petr Rímský – gitara, śpiew
Veronika Skočdopolová – wokal, perkusja
Kateřina Ečerová - wokal, perkusja
Pavel Hloušek - gitara basowa

Wstęp wolny, "do kapelusza" Informacje na podstawie profilu Artystycznej Galerii Izerskiej na portalu facebook.com